Pazar , 22 Eylül 2019
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » Dekorasyon » Yılbaşı Ağacı Süsleme Yöntemleri
Yılbaşı Ağacı Süsleme Yöntemleri

Yılbaşı Ağacı Süsleme Yöntemleri

Yılbaşı Ağacı Süsleme Yöntemleri

Yeni yıl dekorasyonunun ayrılmaz parçalarından en önemlisi yılbaşı ağacıdır. Herkes farklı farklı dekorasyonlar yapsa da yılbaşı ağacı süslerken bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Bu nedenle de profesyonel ve şık bir süsleme yapabilmek için yılbaşı ağacı süsleme yöntemleri isimli yazımızı sizler için hazırladık. MakasSende ekibi olarak yeni yılın sizlere mutluluk ve şıklık getirmesini diliyoruz…

yilbasi-agaci-susleme

yilbasi-agaci-susleme

  1. Yılbaşı ağacı süslemenin ilk aşaması ağacın sağlam bir saksı ile odanızın dekore etmek istediğiniz yerine yerleştirilmesidir. Daha sonra süsleme aşamasına geçebilirsiniz.
  2. Yerleştirme işlemi bittikten sonra ağaca koyacağınız ışıkları yerleştirmelisiniz. Böylece ağaca boyut kazandırmış olacaksınız.
  3. Sözünü ettiğimiz ana işlemler gerçekleştirildikten sonra sıra aksesuarların yerleştirilmesine geçmektedir. Bu aşamada ise renk geçişleri ağacınızın şıklığını etkileyecek en önemli unsurdur. Hoş bir görüntü yaratmak için önce ana renkleri daha sonra bu renklerin açık tonlarını yerleştirmenizi öneririm.
  4. Aksesuarları yerleştirirken iç dalları da süslemeniz ağacın 3D olarak görünmesine yardımcı olacaktır.
  5. Aynı şekilde dikeyde de süsleme yapmalısınız. Bunun için sarkan aksesuarları tercih etmeniz en doğrusu olacaktır.
  6. Bir önlem olarak yapmanızı önereceğimiz son husus ise kırılacak aksesuarları daha yukarılara asmaktır. Bu sayede düşmel ve çarpmalara karşı ağacınızı sağlama almış olursunuz.

 

Bir önceki yazımız olan Yapma Kumaş Çiçek Düzenleme Şekilleri başlıklı makalemizde çiçek düzenleme sanatı, çiçek düzenleme şekilleri ve yapma çiçek düzenleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*