Pazar , 22 Eylül 2019
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » Gelin Tasarım » Yaz Düğün Davetiyesi Fikirleri
Yaz Düğün Davetiyesi Fikirleri

Yaz Düğün Davetiyesi Fikirleri

Yaz Düğün Davetiyesi Fikirleri

Her ne kadar yaz aylarının son günlerini yaşıyor olsak da, hava sıcaklıkları bir hayli yüksek ve özellikle kıyı kesimlerde yaz etkisini daha bir-iki ay sürdürecek. Bu nedenle yaz düğünü konsepti en az 1-2 ay daha devam edecek. Bu nedenle sizlere bazı yaz düğün davetiyesi fikirleri vermek istedik. İster bu tasarımları bu aylarda tercih edin isterseniz gelecek yaz için yaptığınız planlamalarınız için kullanın orası sizlere kalmış. Ancak yazımızdan birçok fikir alabilirsiniz.

Yaz Düğün Davetiyesi Nasıl Seçilir?

Yaz düğün davetiyesi için kullanabileceğiniz ya da tasarımlarınızda yararlanabileceğiniz birçok düğün davetiyesi fikri bulunmaktadır. Sade tasarımlardan şaşalı tasarımlara kadar farklı tema ve renk seçeneklerini de bulmanız mümkün. Ancak istediğiniz çok şık ve farklı bir düğün davetiyesi tasarımıysa bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir.

Temalar

Bir düğün davetiyesi seçmek ya da tasarlamak için ilk olarak sizin ruh haliniz ve hava durumuyla eşleşen bir tema seçmeniz gerekiyor. Sözü edilen durumları hava durumuyla kordineli bir şekilde seçilmesi konsept için en uygun seçimi ortaya koymaktadır. Yaz temalı düğün davetiyesi tasarlama konusunda birçok fikir bulunmaktadır. En çok kullanılan tasarım ise yazın da simgesi olan plaj temasıdır. Yaz düğünü davetiyesi tasarlamak için plaj, deniz kabukları, kumsal, su ve deniz yıldızı gibi plaj ögelerini kullanabilir ya da bu tarz tasarımları seçebilirsiniz. Diğer en çok tercih edilen yaz düğün teması ise çiçek ve çelenklerle yapılan tasarımlardır. Düğün davetiyelerinde çiçek, gonca ya da çiçek yapraklarını arkaplan teması olarak kullanıp yazılarda da altı çizili yazı tiplerini kullanarak bir tasarım gerçekleştirebilirsiniz.

Renkler

Düğün davetiyesi tasarımı için doğru renkleri seçmek oldukça önemlidir. Tabi ki düğün temasına karar verdiğiniz an otomatik olarak davetiyenin renklerini de belirlemiş olacaksınız. Ancak temayıda yaz renklerine sadık kalarak renge göre belirlemek istiyorsanız seçebileceğiniz birçok renk bulunmakta. Eğer sade ve hoş bir davetiye tasarlamayı düşünüyorsanız, sizlere pastel renkler olan pembe, yeşil, krem, limon sarısı renklerini öneriyoruz. Diğer yandan, güneşle ilişkili bir tema tasarlamak isteyenlerdenseniz sizin için parlak sarı, turuncu, kırmızı ve yeşil tonları önerebiliriz.

düğün-davetiyesi-tasarımında-kullanabileceğiniz-pastel-renkler

Aksesuarlar

Davetiyenizi yukarıda verdiğimiz fikirlere ve önerilere göre tasarladıktan sonra sıra geliyor bu davetiyenin nasıl gönderileceği konusuna. Eğer plaj temasını tasarımlarınıza uyguladıysanız davetiyeleri rulo haline getirip kum dolu bir şişe içine koyarak gönderebilirsiniz. Diğer yandan çiçek temalı bir davetiyeyi ise bir demet çiçeğe iliştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Şık Gelin Buketi Tasarımları başlıklı makalemizde gelin buketi modelleri, gelin buketi tasarımları ve gelin buketleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*