Pazar , 22 Eylül 2019
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » Dekorasyon » Yapma Kumaş Çiçek Düzenleme Şekilleri
Yapma Kumaş Çiçek Düzenleme Şekilleri

Yapma Kumaş Çiçek Düzenleme Şekilleri

Yapma Kumaş Çiçek Düzenleme Şekilleri

Tasarımla uğraşanların önem verdikleri ve hobi olarak seçtikleri güzel el işlerinden bir tanesi de yapma çiçek düzenlemedir. Güzel şekilde düzenlenen yapma çiçekler evlerde hoş dekoratif ögeler olarak mekanlara güzellikler katmaktadır. Ancak, hoşluk ve güzellik katabilmek için sözü edilen düzenlemelerin usulüne uygun olarak yapılması gerekmektedir. Evleri için hoş çiçek dekorları yaratmak isteyen hanımlar için yapma kumaş çiçek düzenleme şekillerini açıklıyoruz.

yapma-kumas-cicek-duzenleme-sekilleri

yapma-kumas-cicek-duzenleme-sekilleri

Aşama Aşama Yapma Çiçek Düzenleme

  • İlk olarak kullanacağınız vazo ya da iç mekan saksısını ağzında bir parmak boşluk kalana kadar köpükle doldurun.
  • Ardından tasarıma şeklini (şekillerine göre çiçek düzenleme: serbest, yatay, dikey, üçgen, ay şeklinde, oval olarak tasarlanabilir. Bu düzenleme şekilleri için galerimize göz atın) vermek için dışarıda yaprakları ve büyük çiçekleri kullanın.
  • Elinizle saksıyı çevirerek orta kısımlara doğru yaprak bir sıra daha yaprak dizin. Çevirerek yapmanız düzenlemeye yuvarlak şekil vermenize yardımcı olacaktır.
  • Son olarak ortada çok boşluk kalması durumunda bu kısımları doldurmak için dolgu çiçekleri ya da dolgu yaprakları kullanabilirsiniz.

Çiçek Düzenleme Şekilleri

Bir önceki yazımız olan Dekoratif Minderlerle Evinize Hoş Bir Dokunuş Yapın! başlıklı makalemizde 2016 dekoratif minder modelleri, dekoratif minder modelleri ve dekoratif minderler hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*