Pazar , 22 Eylül 2019
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » El İşleri » Seyahat İçin Makyaj Organizerı Yapımı
Seyahat İçin Makyaj Organizerı Yapımı

Seyahat İçin Makyaj Organizerı Yapımı

Dikişle tasarım derslerine yeni başlayanlar için seyahatlerinde kullanacakları bir makyaj organizerı yapmak oldukça temel ve öğretici el işleri uygulamalarındandır. Bu organizer sayesinde makyaj malzemelerinizi kolayca düzenli ve toplu bir şekilde valizinizde taşıyabileceğiniz gibi aynı zamanda gideceğiniz yerde de kolayca tüm malzemelerinizi düzenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca, yapımı kolay olduğu için de dikiş yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Seçeceğiniz desen, ton ve kumaş çeşitleri tamamen sizin yaratıcılığınıza bağlı olarak farklı modeller yaratmanızı sağlayacaktır. Seyahat için makyaj organizerı yapımı ve malzemelerini yazımızda sizler için açıkladık.

Seyahat-Icin-Makyaj-Organizeri-Yapimi

Seyahat-Icin-Makyaj-Organizeri-Yapimi

Gereken Malzemeler

  • Yaklaşık 30 ve 45 cm boyutlarında 2 parça kumaş
  • Keskin makas
  • Toplu iğneler
  • Yaklaşık 60-61 cm boyunda kurdele ya da su taşı
  • Mezur
  • Ütü ve ütü masası
makyaj-organizeri-malzemeler

makyaj-organizeri-malzemeler

Makyaj Organizerının Yapımı

1. Adım: 30 ve 45 cm boyutlarında kestiğiniz iki kumaş parçasını kenarlarından tek kenarı açık kalacak ve ters kısımları dışa gelecek şekilde iğneyle tutturun. Ardından 10’ar cm şeritler bırakarak kumaşı iğneyle tuturmak suretiyle şeritlere bölün.

2. Adım: Toplu iğneyle tutturarak işaretlediğiniz kısımlara dikkat ederek önce kısa kenar daha sonra da uzun kenarı dikiş makinesiyle dikerek kumaşları birbirine tutturun. Kumaşın kısa kenarlarından birinin açık kalacağını unutmayın. Ardından köşeleri dikişleri kesmemeye özen göstererek 45 derecelik açıyla kesin. Bu şekilde organizerın ana şemasını oluşturduktan sonra yüzünü çevirin.

3. Adım: Önce dikilen kumaş parçalarını ütüleyin. Ardından 10’ar cm olarak işaretlediğiniz kısımlardan bölmeleri oluşturmak amacıyla düz bir şekilde kumaşı dikerek birleştirin. Daha sonra kurdeleyi 2 bölüp her bir ucu kumaşın açık kalan kısmındaki iki köşeye dikin.

4. Adım: Organizer bittikten sonra her bölmeye makyaj malzemelerini yerleştirin. Uzun olan kumaşı bölmeli kısma katladıktan sonra birkaç kere katlayıp kurdelelerini bağlayarak seyahat çantanıza yerleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yapma Kumaş Çiçek Düzenleme Şekilleri başlıklı makalemizde çiçek düzenleme sanatı, çiçek düzenleme şekilleri ve yapma çiçek düzenleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*