Pazar , 22 Eylül 2019
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » El İşleri » Örgü ve Tığ İşi Aksesuar Fikirleri
Örgü ve Tığ İşi Aksesuar Fikirleri

Örgü ve Tığ İşi Aksesuar Fikirleri

Örgü ve Tığ İşi Aksesuar Fikirleri

Şıklığınızı tamamlayan parçalar nedir? şeklinde bir soru yöneltildiğinde ilk akıllara aksesuarlar gelmektedir. Aksesuarlar çoğu zaman dış görünüşü tamamlayan, son dokunuşu yapan ve en önemlisi de renkleriyle kıyafetlere güzellik katan en önemli parçalardır. Ancak malesef aksesuar almak istediğinizde özellikle örme olanları el işleri sınıfına girdiği için çok pahalıdır. Aksesuarlarınıza çok para ödemek istemiyor, biraz da yaratıcılığınıza güveniyorsanız onları evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere kolaylıkla yapacağınız örgü ve tığ işi aksesuar fikirleri sunuyoruz ki kendi aksesuarlarınızı yaparken sizlere fikir verebilsin. Bu yazımızda sunacağımız motifleri kullanarak çok farklı tasarımlar da yapabilirsiniz.

Yaldızlı Kafes Kolye

Bu motif en kolaylarından bir tanesidir. Tığ ile kolayca yapıp yanına bir de anahtar ekleyerek yaldızlı bir kolye zinciri ile hoş bir kolye yaratabilirsiniz.

yaldizli-kafes-kolye

yaldizli-kafes-kolye

Tığ İşi Saç Bandı 

Resimde de görüldüğü gibi bu tarz motifler kullanarak özellikle küçük kız çocukları için şirin saç bantları yapabilirsiniz. Hatta saç bandının daha düzgün durması için içerisine taç bile yerleştirebilirsiniz.

tig-isi-sac-bandi-yapimi

tig-isi-sac-bandi-yapimi

Çiçekli Saç Tarağı

Resimde görülen küçük çiçekleri istediğiniz renklerde ve tonlarda hazırladıktan sonra düz bir saç tarağının üzerine silikon ya da bir yapıştırıcıyla yine kendi hayal gücünüze göre yapıştırın. Yazın ya da baharın kullanacağınız saç tarakları için daha pastel tonları, sonbahar içinse daha koyu tonları tercih edebilirsiniz.

cicekli-sac-taragi

cicekli-sac-taragi

Tığişi Örme Bileklik

Bileklik yapmaya uygun motifleri kullanarak hoş bileklikler yapmanız mümkün. Bunun için ilk olarak motifleri hazırlayıp, bileğinizi saracak sayıya ulaştığında birbirine ekleyin. Daha sonra en uca klips ve zincirler ekleyerek bilekliğin son şeklini verin.

orgu-motif-bileklik

orgu-motif-bileklik

Bir önceki yazımız olan Oje Kullanılarak Yapılacak Farklı El İşleri başlıklı makalemizde oje boyama işleri, oje ile yapılan tasarımlar ve oje kullanılarak yapılan el işleri hakkında bilgiler verilmektedir.

2 yorum

  1. Arkadaşlar goblen desenleriyle örgü tı aynı değilmi

  2. Çok güzel örgüler tıpkı benim yaptıklarıma benziyorlar yapılışı biraz zor ve uzun sürüyor ama gerçekten emeğinizin hakkıni alıyosunuz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*