Salı , 20 Ağustos 2019
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » Tasarım Haberleri » Milano Tasarım Haftasının Ardından
Milano Tasarım Haftasının Ardından

Milano Tasarım Haftasının Ardından

Milano Tasarım Haftasının Ardından

8-13 Nisan tarihleri arasında Milano’da şenlik tadında gerçekleştirilen ve Tasarım haftası olarak adlandırılan etkinlikte mobilya fuarı, önemli sergiler ve fuarlar başta gelen aktiviteler arasındaydı. 53 yıldır tasarımın ünlü isimlerini Milano’da toplayan Milano Tasarım Haftası etkinliklerinin ardından muhteşem güzellikler daha akıllardan silinmemişken sözü edilen haftanın değerlendirmesini sizler için yapıyoruz.

Dekorasyon Alanındaki Tasarımlar

İlk olarak 2500 adet tasarımcının katıldığı etkinlikte iki adet bianalin yer aldığını söyleyebiliriz. Bunlardan ilki yani Euro Cucina isimli sergi mutfak tasarımlarını, International Bathroom Exhibition ise banyo tasarımlarını gözler önüne serdi. Etkinliğin en çok katılımcıya sahip etkinliği Salone Internazionale del Mobile (Uluslarası Mobilya Fuarı) oldu. Diğer öne çıkan tasarımlar ise Charles & Ray Eames’in yeni ve ilginç bir yorumla tasarladığı sandalyesi, Benedetta Tagliabue’in botan isimini verdiği koltuk serisi ve Daniel Libeskind’in internet ağlarından esinlendiği kitaplık tasarımları oldu.

Türk Tasarımları da Etkinlikte Yeraldı

Türk doğal taşlarının sergilendiği ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Zaman Boyunca Mermer’ adlı sergi de gerçekleştirildi ve sanatseverlerden büyük ilgi gördü. Sergide Türk tasarımcıların mermere kattıkları yorum ve tasarım harikaları tüm dünyaya tanıtıldı. Zamansızlık kavramını tüm dünyaya taşıyan sergi geçmişten günümüze türk mermerinin tasarıma ve sanata kattığı yorum tanıtıldı.

Bir önceki yazımız olan Tugranin Yeni Tasarimi Patent Aldi başlıklı makalemizde II. Abdülhamit’in tuğrası, Nilhan Osmanoğlu ve Osmanlı tuğrası hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*