Pazar , 15 Eylül 2019
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » El İşleri » Kuzu ve Civcivli Kese Tasarımı
Kuzu ve Civcivli Kese Tasarımı

Kuzu ve Civcivli Kese Tasarımı

Kuzu ve Civcivli Kese Tasarımı

Keseler hem çok kullanışlı olmaları, hem vintage bir hava vermeleri hem de dekorasyon amaçlı kullanılmaları nedeniyle çok tercih edilen el işlerindendir. Biz de bu nedenle sizlere değişik tasarımda keseler sunmaya devam edeceğiz. Bugün işleme ile yapacağınız kuzu ve civciv desenli kese tasarımını ve yapılışını sizlerle paylaşıyoruz.

islemeli-kese-tasarımı

Kesenizin yapımına ilk olarak çuval kumaşı kesip dikip kese haline getirerek başlayabilirsiniz. Kesenin ağzına yine vintage havayı tamamlamak için basma kumaşlar dikin. Keselerin hazırlanması aşaması bittikten sonra desenimizin keseye işlenmesi aşamasına geçebiliriz. Bunun için ilk olarak buradan işleme şablonunu indirin. Sözü edilen şablonu yazıcıdan çıkardıktan sonra en alta kumaş, araya karbon kağıdı ve en üste de şablonu yerleştirip sabitleyin. Sabitlendiğinden emin olduktan sonra şablonun çizgilerinin üzerinden bastırarak geçin. Bu sayede resmin hafif bir şekilde kumaşa geçmesini sağlayacaksınız. Geriye ise kumaşa geçen çizgileri takip ederek işlemenizi yapmak kalıyor.

islemeli-kese-tasarımı2

Kese dışında bu şablonu kullanarak aşağıdaki resimde görüldüğü gibi peçete ya da mutfak takımı işlemesi de yapabilirsiniz.

islemeli-pecete-tasarımı

Bir önceki yazımız olan Evde Halhal Nasıl Tasarlanır? Ayak Bileklik başlıklı makalemizde ayak bileklik modelleri 2014, ayak bileklik tasarımı ve bileklik tasarımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*