Salı , 20 Ağustos 2019
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » Grafik Tasarım » İlginç Bir Pin-Ups Takvimi
İlginç Bir Pin-Ups Takvimi

İlginç Bir Pin-Ups Takvimi

pin-ups-takvim-calismasi 1

Pin-Up kızları sihirli, clas ve zaman tanımayan güzelliğin ikonik imajı haline gelmiştir. Pin-Up sanatı 1890’lar kadar eskilere dayalı bir sanat şekli olsa da, 1940’lı yıllarda en popüler zamanlarını yaşamıştır. Pin-Up kadın vücudu imajının pozitif bir tasviri olarak genişçe bir ün kazanmış ve kadınlara grurla vücutlarını sergileme imkânı veren ilk sanat şekli ünvanını almıştır. Ancak, bugüne kadar kimse Pin-Up kızlarını sütten kıyafetler içinde görmemiştir. Ancak, Polonyalı fotoğraf sanatçısı bu grafik tasarımında, Jaoslav Wieczorkieicz pin-up kızlarının vintage kıyafetlerine gerçek bir süt giymiş havası vererek çektiği fotoğraflarla bir takvim hazırlamıştır. Jaoslav Wieczorkieicz’in Pin-Up kızlarının kıyafetlerini sütle boyayarak elde ettiği fotoğraflarla oluşturduğu 2014 Milky Pin-Ups takvimini görmediyseniz işte fotoğraf galerimize bir göz atabilirsiniz.

pin-ups-takvim-calismasi 2

Bu şaşırtıcı görselleri oluşturmak için yüksek hızda flaş ışıkları kullanılan kare dondurma fotoğraf tekniği kullanılmış ve bir fotoğrafın çekimi bile saatler sürmüştür. Modellere stratejik pozisyonlamayla gerçek süt fırlatılmış ve 200’ün üzerinde görüntü çekilmiştir. Ardından fırlatılan süt katmanlı bir şekilde giysi görünümü verilmek için şekillendirilmiş ve doğal süt akışı sağlanmıştır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Excell ile Hazırlanmış Resim Sergisi başlıklı makalemizde Excell, Excelle resim oluşturma ve grafik sanat dalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*