Pazar , 22 Eylül 2019
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » Grafik Tasarım » En Farklı 2016 Kartvizit Tasarımları
En Farklı 2016 Kartvizit Tasarımları

En Farklı 2016 Kartvizit Tasarımları

En Farklı 2016 Kartvizit Tasarımları

Hem kurumsal hem de bireysel amaçlı kullanılan kartvizitler kişi ya da firmaların kimliği olduğu için iş dünyasında büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle tasarımlarına dikkat edilmesi gerekmekte ve özenle hazırlanırken kartvizit tasarımı nasıl olmalıdır? sorusuna olumlu cevaplar vermelidir. Grafik tasarımcıları bu yüzden kartvizit tasarımı yaparken ince eleyip sık dokumaktadır.

Tüm tasarım dallarında olduğu gibi grafik tasarımı alanında da yapılan dizaynlarda içerisinde bulunulan sezonun trendleri elbette ki etkili olmaktadır. Kartvizitte kullanılan renk ve tonlardan tutun da kullanılan temaya kadar tüm tasarım süreçlerinde sezon trendleri etkili olmaktadır. Bu düşünceden hareketle nasıl tasarım yapılır konusundan sonra sizlere en farklı 2016 kartvizit tasarımları isimli fotoğraf galerimizi sunacağız. Buradaki örneklerin sizlere fikir oluşturabileceğini umuyoruz.

Kartvizit Tasarımı Nasıl Olmalı?

  • Kartvizit tasarımında en önemli konuların başında renk seçimi gelmektedir. Renk seçiminde ilk olarak firmanın temasına ve logoyla uygun olmasına dikkat edilmelidir. Bu konuda bir diğer önemli konu da kullanılacak kağıdın yapısıdır. Çünkü kağıdın yapısına göre renkler çok farklı görülebilmektedir.
  • Kartvizit üzerinde bulunacak bilgilerin çok kalabalık görünmemesi için işinize, size ve isteklerinize hizmet eden bilgileri verin. Bu sayede kalabalığı önlemeye çalışın.
  • Kartvizitin tek yön mü yoksa çift yönmü olacağına da yine tasarımsal olarak karar verilmelidir. Arka yönde sadece logonun bulunup, ön yüzeyde tüm bilgilerin yer aldığı modeller günümüzde daha çok tercih edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan 20 İlginç Ambalaj Tasarımı başlıklı makalemizde ambalaj tasarım örnekleri, ambalaj tasarımı ve farklı ambalaj tasarımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. Ankara ve İstanbul gibi büyük kentlere yakın olan, her geçen yıl gelişen ve büyüyen Kartepe Kayak Merkezi’nde hem kayak yapacak hem yüzecek hem aktivitelere katılacak hem de tarihi yerleri göreceksiniz. Bu şekilde önemli bir hizmeti sizlere sunan firmamızın kartvizit tasarımı için yazınızı okudum ve paylaştıklarınız çok işime yaradı. Bilgiler için teşekkür ederim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*