Pazar , 22 Eylül 2019
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » Moda Tasarımı » Elbisenizi Vintage Olarak Tasarlayın
Elbisenizi Vintage Olarak Tasarlayın

Elbisenizi Vintage Olarak Tasarlayın

Elbisenizi Vintage Olarak Tasarlayın

Elbisenizi vintage tarza döndürmek için ona küçük dokunuşlar yapmanız yeterli olmaktadır çoğu kez. Bu dokunuşları yaparken çok fazla bir malzemeye ve dikiş makinesine gerek yoktur. Sadece bir şerit şeklinde kumaş, makas, dikiş iğnesi, dikiş ipliği, birkaç düğme gibi basit malzemelerle elbisenizi vintage olarak tasarlayın. Adım adım size bunun nasıl yapılacağını anlatalım.

vintage-elbise-tasarlama

1.İlk olarak pamuklu kumaştan 20 cm kadar bir kumaş kesin. 2. Kesilen kumaşın her iki yanından büzerek dikin ve bu kumaşı büzgülerle 10 cm’e kadar indirin. 3. Elde ettiğiniz büzgülü kumaşı her iki tarafından elbisenin yaka kısmına yerleştirip dikin. 4. En son elbiseye diktiğiniz kumaşın orta kısmına düğmeleri yerleştirerek dikin. Vintage tarzı elbiseniz hazır.

vintage-elbise-tasarlama2 vintage-elbise-tasarlama3 vintage-elbise-tasarlama4

Bir önceki yazımız olan Türk Tasarımcının New York Çıkarması başlıklı makalemizde Ecer’in tasarımları, New York Gilbert Albert Gallery ve Semra Ecer hakkında bilgiler verilmektedir.

2 yorum

  1. Bunlar çokkk güzel tasarımlar ya keşke bende yapsam ben terziciyim bu kadar güzel tasarım görmedim kim yaptıysa eline sağlık

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*