Pazar , 22 Eylül 2019
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » Dekorasyon » Bahçe Dekorasyonu » Dekorasyonda Rustik Tasarım Trendi
Dekorasyonda Rustik Tasarım Trendi

Dekorasyonda Rustik Tasarım Trendi

Son zamanlarda özellikle ev ve bahçe dekorasyonunda rustik parçaların kullanıldığı ve otantik bir havanın yaratılmaya çalışıldığı trend oldukça popüler hale gelmeye başladı. Bahçe ve balkonları aşan bu trend ev dekorasyonunda da rustik parçaların kullanılmasıyla evimizin içine kadar girdi. Özellikle her alanda olduğu gibi eskiye duyulan özlem tasarımcıları da etkileyerek bu trendi sevmemize en azından her yerde görür hale gelerek aşina olmamamıza neden oldu.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bahçe, ev hatta balkon gibi alanlarda siz de köy havası yaşamak istiyorsanız rustik dekorayon trendi kullanabilirsiniz. Piyasada çeşitli tasarımcı ve markalara ait parçaları bulabileceğiniz gibi tasarım ruhunuzda varsa siz de kendi rustik mobilyalarınızı oluşturabilir, farklı tasarımları hayal gücünüze göre gerçekleştirebilirsiniz. Eski her şey malzeme olarak kullanılabileceği için zorlanmayacağınız kanısındayım, çünkü ihtiyacınız olacak tek şey hayal gücü.

rustik-dekorasyon-tasarim-ornekleri-1

rustik-dekorasyon-tasarim-ornekleri-1

Sizlere rustik yani kırsal, otantik mobilya tasarlamanıza kolaylık sağlayacak birkaç resim paylaşıyoruz. Bu resimlerden esinlenebileceğiniz gibi, aynen tasarımları kopyalayarak da bir sonuca ulaşabilirsiniz. Örneğin bir ağaç kütüğünü güzel bir sehpaya dönüştürebilir, eski sandıklardan ayakkabı giymek için oturacağınız şık bir kanepe yapabilirsiniz. Tasarım sürecinde halatlar, keresteler, eski ahşap kasalar yardımcınız olacak. Bu malzemelerle sehpa, raf, kanepe ve daha birçok mobilya tasarlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yılbaşı Ağacı Süsleme Yöntemleri başlıklı makalemizde yılbaşı ağacı, yılbaşı ağacı nasıl süslenir ve yılbaşı ağacı süsleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*