Pazar , 22 Eylül 2019
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » El İşleri » Boyama Ahşap Bilezik Tasarlayın
Boyama Ahşap Bilezik Tasarlayın

Boyama Ahşap Bilezik Tasarlayın

Boyama Ahşap Bilezik Tasarlayın

Elimde var olan ahşap bilekliklerime biraz neşe ve renk katmak isteyince yeni bir ‘kendin yap projesi’ oluşturmuş oldum. Geri dönüşüm ruhuyla bileziklerime kıyafetlerimle uyumlu renkli grafik desenler ekleyerek güzel tasarımlar yarattım. Sizin de boyama ahşap bilezik tasarlayabilmeniz için kendi yaptığım tasarımı ve adım adım yapılışını paylaşıyorum ki sizler için bir fikir olsun.

Bu çalışma aslında sizin yaratıcılığınıza ve zevkinize göre çok farklı tasarımlarda yapılabilecek bir çalışmadır. Çok farklı renk temaları ve çok farklı desenler uygulayabilirsiniz. Özellikle bileziğinizi kıyafetlerinizle uygun bir şekilde tasarlamanız mümkün. Şimdi boyama ahşap bilezik yapımına geçelim.

boyama-ahşap-bilezik-tasarımı-icin-gerekli-malzemeler

Malzemeler:

Ahşap bilezik

Akrilik boya (istediğiniz renklerde)

Ressam bandı

Resim fırçası

ahsap-boyama-bilezik-yapımı-1

Aşama 1: Ressam bandını istediğiniz desene göre kesin.

ahsap-boyama-bilezik-yapımı-2

Aşama 2: Bileziğin dış kısmına orantılı şekilde bandı sabitleyin.

ahsap-boyama-bilezik-yapımı-3

Aşama 3: Bileziğin dışını istediğiniz renklerde akrilik boya ile boyayın. Boyanın kurumasının ardından yapıştırdığınız bandı söküp atın.

ahsap-boyama-bilezik-yapımı-4

Aşama 4: Bileziğin iç kısmını boyayın. Ardından kurumasını bekleyin.

ahsap-boyama-bilezik-yapımı-5

Diğer bileklikleriniz için el ile serbest desenler de çizebilirsiniz. Boyadıktan sonra kurutun ve eğer renklerin daha parlak olmasını isterseniz cilalayın hepsi bu kadar.

ahsap-boyama-bilezik-yapımı-6

 

Bir önceki yazımız olan Reçineden Takı Tasarımı başlıklı makalemizde reçineden kolye tasarımı, reçineden takı tasarımı ve reçineden takı tasarımı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum

  1. Çok güzel çok beğendim bende yaptım çünkü ahşap bilezğin yanı sıra kendinide kolye kalemlik gibi değişik şeyler yapabilirsiniz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*