Pazar , 22 Eylül 2019
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » Tasarım Haberleri » 9. Kumaş Tasarım Yarışması
9. Kumaş Tasarım Yarışması

9. Kumaş Tasarım Yarışması

9. Kumaş Tasarım Yarışması

İTHİB (İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği)’nin her yıl düzenlediği kumaş tasarım yarışmasının bu yıl 9.’su yapılıyor. 9. Kumaş tararım yarışmasının sloganı ise ‘Yaratıcılığını özgür bırak’. Başvuruları almaya başlayan yarışmaya son katılım 15 Ekim 2014.

Ödüller;

  1. Dereceye girenlerin toplamda alacağı ödül 220 bin TL değerinde olmakla birlikte birinciye bu 20 bin TL, ikinciye 10 bin TL ve üçüncüye 5 bin TL para ödülünün haricinde pahalı hediyeler de verilecek.
  2. Para ödülüne ek olarak birinciye yurtdışında bir yıl boyunca moda okulunda eğitim, ilk üçe yurtiçi dil okullarında ingilizce eğitimi ve yine ilk üçe Paris Premier Vision Fuarına ziyaret ödüller arasında.

9.-kumaş-tasarım-yarışması-başvuru

Başvuru Şartları;

  • TC ya da KKTC vatandaşlığı olması
  • 35 yaşından büyük olmamak
  • Moda anlamında adına kayıtlı olan bir markasının olmaması
  • Yarışmacıların ticari sponsorunun hiçbir şekilde bulunmaması
  • Daha önce bu yarışma kapsamında ilk üçe girerek ödül almamış olması

Diğer yandan, final gecesi de muhteşem bir görsel sov sunacak. Final gecesinde ilk ona kalanlar Hakan Akkaya tasarımlı kıyafetlerle podyuma çıkarken, juri üyeleri akademisyen, modacı ve firma temsilcilerinden oluşturulacak.

Bir önceki yazımız olan Osmanlı Saray Mutfakları Sergisi’nden İzlenimler başlıklı makalemizde osmanlı saray mutfak tasarımları, osmanlı saray mutfakları sergisi ve osmanlı yemek kültürü hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*